امکانات و شرایط در کانادا:آیا مهاجرین کانادا می‌توانند به‌طور همزمان مجوز تحصیل و مجوز کار معتبر داشته باشند؟

امکانات و شرایط در کانادا:آیا مهاجرین کانادا می‌توانند به‌طور همزمان مجوز تحصیل و مجوز کار معتبر داشته باشند؟

امکانات و شرایط در کانادا:آیا مهاجرین کانادا می‌توانند به‌طور همزمان مجوز تحصیل و مجوز کار معتبر داشته باشند؟

افراد مهاجر به کانادا با رعایت برخی شرایط می‌توانند به‌طور همزمان مجوز تحصیل (Study Permit) و مجوز کار (Work Permit) دریافت کنند. هر یک از این مجوزها شرایط خاص خود را دارند و بنابراین مهاجرینی که قصد دارند هر دو مجوز را دریافت کنند، باید شرایط هرکدام را رعایت کنند.

برای دریافت اطلاعات در مورد شرایط هر یک از این مجوزها، می‌توانید به صفحات مربوطه آنها مراجعه کنید:

استادی پرمیت کانادا (Study Permit)
ورک پرمیت کانادا (Work Permit)

علاوه بر شرایط مجوزهای کار و تحصیل، متقاضی باید موفق به اقناع افسر مهاجرت شود که توانایی همزمان کار و تحصیل را دارد. به گزارش اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، متقاضیان می‌توانند درخواست خود را همراه با یک توضیح‌نامه (Letter of Explanation) ثبت کنند. این توضیح‌نامه برای اثبات اینکه چگونه برنامه کاری با برنامه تحصیل هماهنگ شده است، طراحی شده و باید جزئیاتی راجع به این موضوع را در بر داشته باشد.

💡 نکته: به متقاضیانی که قصد دارند درخواست خود را به‌صورت آنلاین ثبت کنند، توصیه می‌شود توضیح‌نامه خود را در قسمت چک‌لیست اسناد اطلاعات مشتری بارگذاری کنند.

هرچند می‌توانید همزمان دو مجوز کار و تحصیل در کانادا داشته باشید، اما برخی از اتباع خارجی ممکن است بتوانند تنها با داشتن مجوز کار، بدون نیاز به مجوز تحصیل، در کانادا تحصیل کنند.

داشتن هر دو مجوز به طور همزمان می‌تواند بر شرایط فرد برای شرکت در برنامه‌های مهاجرتی دیگر مانند مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) تاثیر بگذارد.

به طور خاص، برخی از افراد دارنده مجوز کار معتبر ممکن است بتوانند بدون نیاز به مجوز تحصیل، در کانادا تحصیل کنند، اگر:

– مجوز کار آنها تا تاریخ 7 ژوئن 2023 یا قبل از آن صادر شده باشد.
– آنها برای نامه مجوز کار خود در تاریخ 7 ژوئن 2023 یا قبل از آن درخواست داده باشند، حتی اگر درخواست آنها در حال بررسی باشد.
– IRCC یادآوری می‌کند که این نامه می‌تواند توسط افرادی که منتظر تصمیم در مورد تمدید مجوز کار هستند، استفاده شود.

داشتن دو مجوز کار و تحصیل می‌تواند تأثیراتی بر سایر برنامه‌های مهاجرتی کانادا داشته باشد.

اقامت دائم (PR)اگر شما به دنبال اقامت دائم در کانادا هستید، باید به این نکته توجه کنید که تجربه کاری کسب شده در حین داشتن مجوز تحصیل به عنوان شرط اصلی تجربه کاری برای اکثر برنامه‌های PR محسوب نمی‌شود. برخی برنامه‌ها مانند برنامه فدرال اسکیل ورکر تنها تجربه کاری را با داشتن دو مجوز کار و تحصیل می‌پذیرند، اما تأثیر آن بر نمره CRS شما نخواهد بود.

مجوز کار پس از تحصیل یا PGWP
برای دانشجویان بین‌المللی که قصد دارند برای اخذ مجوز PGWP درخواست دهند، لازم است که با داشتن دو مجوز کار و تحصیل، تمامی شرایط مورد نیاز برنامه را داشته باشند. آنها باید در طول دوره تحصیلی خود، حضور در برنامه‌های آموزشی تمام وقت را رعایت کنند، حتی اگر در حین تحصیل هم کار کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *