از فوریه ۲۰۲۴، متقاضیان مهاجرت به انتاریو از طریق برنامه نامزدی استانی OINP موظف به پر کردن فرم رضایتنامه هستند!

از فوریه ۲۰۲۴، متقاضیان مهاجرت به انتاریو از طریق برنامه نامزدی استانی OINP موظف به پر کردن فرم رضایتنامه هستند!

از فوریه ۲۰۲۴، متقاضیان مهاجرت به انتاریو از طریق برنامه نامزدی استانی OINP موظف به پر کردن فرم رضایتنامه هستند!

با توجه به اطلاعات منتشر شده در سایت cimmigrationnews، از این پس، افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را از طریق برنامه نامزدی استانی انتاریو (OINP) دارند، باید یک فرم رضایتنامه (Application Consent Form) را تکمیل کنند. دیگر نیازی به تکمیل فرم ابراز علاقه در سایت (EOI) نخواهد بود. این سیستم ابزار علاقه (EOI) استان اعلام کرده است که از تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۲۴، تمام درخواست‌های جدید برای برنامه نامزدی استانی OINP باید فرم رضایت با ویژگی‌های زیر را دارا باشند:

1. به‌درستی تکمیل شود.
2. تاریخ آن صحیح باشد.
3. توسط متقاضی امضا شود.
4. در صورت لزوم، توسط همسر و افراد تحت تکفل متقاضی امضا شود.
5. با اسناد دیگر (مانند مدارک زبان، تمکن مالی و غیره) در سایت EOI بارگذاری شود.

به طبق آخرین اعلامیه از طرف OINP، اگر فرم مورد نیاز به درستی تکمیل نشده باشد، درخواست متقاضی به عنوان ناقص شناخته شده و به او برگشت داده خواهد شد. همچنین، هزینه درخواست پس داده خواهد شد. نمایندگانی که توسط فرد متقاضی انتخاب می‌شوند، از جمله وکیل مهاجرت، اجازه امضای این فرم را به نماینده‌ها نمی‌دهند. بنابراین، متقاضیان پس از دریافت دعوتنامه (ITA)، این فرم را باید در سایت EOI تکمیل و بارگذاری کنند.

اداره مهاجرت انتاریو به همه متقاضیان جدید توصیه می‌کند که چک لیست اسناد مورد نیاز برنامه را به دقت بررسی کنند تا اطمینان حاصل کنند که تمامی اسناد لازم را فراهم کرده و به استان ارسال می‌کنند.

همچنین، استان انتاریو در سال ۲۰۲۴ اعلام کرده است که از این پس، مدرک آزمون انگلیسی (PTE) را به عنوان سندی برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی در تمامی برنامه‌های OINP که نیاز به مدرک مهارت زبان انگلیسی دارند، قبول خواهد کرد.

اداره مهاجرت انتاریو به شما یادآوری می‌کند: اگر شما در سایت EOI ثبت‌نام کرده‌اید و هنوز دعوتنامه (ITA) دریافت نکرده‌اید، ممکن است بخواهید اطلاعات خود را در این سایت به‌روزرسانی کرده و مدرک آزمون انگلیسی PTE خود را به‌همراه فرم رضایتنامه بارگذاری کنید.

همچنین، متقاضیان می‌توانند درخواست‌های خود را تحت برنامه اکسپرس اینتری (Express Entry) ارسال کنند. در این سیستم، مهاجران می‌توانند برای اقامت دائم به‌صورت آنلاین درخواست دهند. سپس مشخصات آن‌ها بر اساس یک سیستم امتیازی به نام سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) مقایسه می‌شود. افراد با بالاترین امتیازات در این سیستم، برای دریافت دعوتنامه (ITA) و در نهایت اقامت دائم، در نظر گرفته می‌شوند.

افرادی که دعوتنامه دریافت می‌کنند، باید سریعاً یک درخواست کامل را ارسال کنند و هزینه‌های مربوط به پردازش را طی ۶۰ روز بپردازند. افرادی که نامزدی استانی یا منطقه‌ای دریافت می‌کنند، می‌توانند از طریق مقامات مهاجرت به کانادا، برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *