بررسی تغییر امتیاز CRS پس از دریافت دعوتنامه: یک نگاه به شرایط

بررسی تغییر امتیاز CRS پس از دریافت دعوتنامه: یک نگاه به شرایط

بررسی تغییر امتیاز CRS پس از دریافت دعوتنامه: یک نگاه به شرایط

افرادی که در برنامه اکسپرس انتری کانادا شرکت می‌کنند و پس از دریافت دعوتنامه برای اخذ اقامت دائم، امتیاز خود در سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) تغییر کند، دو گزینه دارند: یا دعوتنامه خود را رد کنند یا ادامه درخواست خود برای اخذ اقامت دائم (PR) را ارسال کنند.

در سیستم اکسپرس انتری کانادا، که درخواست‌های مهاجرت به این کشور را از سه برنامه مختلف کلاس اقتصادی مدیریت می‌کند، تنها راه برای ثبت درخواست برای دریافت اقامت کانادا، دریافت دعوتنامه یا ITA، از طریق اداره مهاجرت کانادا (IRCC) است.

در سیستم اکسپرس انتری، وقتی یک نفر از برنامه‌های مهاجرتی فدرال اسکیل ورکر (FSWP)، تجربه کانادایی (CEC) و فدرال اسکیل ترید (FSTP) شرکت می‌کند و دعوتنامه مهاجرتی (ITA) خود را دریافت می‌کند، وضعیت او از “نامزد” به “متقاضی” تغییر می‌کند. سپس، اداره مهاجرت کانادا به او 60 روز زمان می‌دهد تا درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا ارسال کند.

گاهی اوقات، برای افرادی که دعوتنامه مهاجرتی از اداره مهاجرت کانادا دریافت کرده‌اند، شرایط پیچیده‌ای پیش می‌آید. این شرایط می‌توانند تاثیرات مثبت یا منفی داشته باشند. یکی از این شرایط، تغییرات در امتیاز CRS متقاضیان است.

در این حالت، اداره مهاجرت کانادا اعلام می‌کند که: “اگر یک نامزد متوجه شود که شرایطش تغییر کرده است یا اطلاعات پروفایل اکسپرس انتری که بر اساس آن دعوتنامه دریافت کرده، تغییر کرده، دو راه پیش رو دارد…”

قبل از اقدام به هر کدام از این گزینه‌ها، اداره مهاجرت کانادا به کاندیداها هشدار می‌دهد که امتیاز CRS خود را که نشان دهنده تغییرات شرایط آن‌هاست، دوباره بررسی و محاسبه کنند!

اگر شما یکی از افرادی هستید که در اکسپرس انتری شرایط خود را تغییر داده‌اید و مطمئن هستید که این تغییرات منفی بر امتیاز CRS شما تاثیر گذار است، می‌توانید دعوتنامه یا ITA خود را رد کنید. رد کردن ITA تنها راهی است که می‌توانید اطلاعات موجود در پروفایل اکسپرس انتری خود را اصلاح کنید. تغییرات منفی ممکن است باعث شود که شرایطی برای ورود به برنامه مهاجرتی مورد نظرتان، محدود شود.

اگر شما یکی از افرادی هستید که شرایط‌شان تغییر کرده است و نمی‌خواهند دعوتنامه خود را رد کنند، می‌توانید به ادامه ثبت درخواست‌تان برای اخذ اقامت دائم، ادامه دهید. با این حال باید به یاد داشته باشید که خود شما مسئول وضعیت و شرایط‌تان هستید! به این معنا که شما باید قبل از ارسال درخواست اقامت دائم، مسئول تصحیح اطلاعاتتان در پروفایل اکسپرس انتری باشید و هر گونه تغییراتی که در شرایط‌تان رخ داده است، را به‌روز کنید.

ممکن است امتیاز CRS متقاضی افزایش یابد اگر:

1. فارغ‌التحصیلی از دانشگاه: اگر متقاضی فارغ‌التحصیلی از دانشگاه را در کانادا داشته باشد، امتیاز CRS او ممکن است افزایش یابد.
2. کسب سابقه کاری بیشتر: اگر متقاضی یک سال سابقه کاری بیشتر در کانادا کسب کند، امتیاز CRS او ممکن است افزایش یابد.
3. دریافت گواهی صلاحیت: اگر متقاضی گواهی صلاحیتی مرتبط با شغل خود دریافت کند، امتیاز CRS او ممکن است افزایش یابد.
4. بهبود نمره زبان: اگر متقاضی نمره زبان خود را بهتر کند، امتیاز CRS او ممکن است افزایش یابد.

ممکن است امتیاز CRS متقاضی کاهش یابد اگر:

1. کسب نمره پایین‌تر در آزمون زبان: اگر متقاضی با شرکت در آزمون زبان جدید، نمره پایین‌تری کسب کند، امتیاز CRS او ممکن است کاهش یابد.
2. از دست دادن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی: اگر متقاضی جاب آفر یا پیشنهاد شغلی را از دست بدهد، امتیاز CRS او ممکن است کاهش یابد.

علاوه‌براین موارد، اگر متقاضی ازدواج کند، ممکن است امتیاز CRS او کاهش یا افزایش یابد، بسته به شرایط مربوط به همسرش و سایر عوامل مهم.

توجه: یکی از تغییراتی که متقاضیان برای آن جریمه نمی‌شوند، این است که تاریخ تولد آنها پس از دریافت دعوت‌نامه (ITA) باشد. در این شرایط، امتیاز سن را از دست نخواهند داد! اگرچه سن یکی از عوامل مهم در بخش سرمایه انسانی برای محاسبه امتیاز CRS متقاضی است، اداره مهاجرت کانادا (IRCC) معافیتی ارائه می‌دهد که مانع از,ازدست دادن امتیاز CRS توسط گیرندگان ITA در این مورد می‌شود.

وقتی شما دعوتنامه اکسپرس اینتری (ITA) خود را رد می‌کنید، وضعیت شما مجددا از “متقاضی” به “نامزد” تغییر می‌کند. در این حالت، پروفایل شما به استخر اکسپرس اینتری بازمی‌گردد و تا زمانی که پروفایل شما معتبر باقی بماند، فعال می‌ماند. پس از بازگشت پروفایل به استخر نامزدها، شما می‌توانید اطلاعات پروفایل خود را به‌روزرسانی کنید و برای دریافت دعوتنامه جدید در قرعه‌کشی‌های اکسپرس اینتری بررسی شوید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *