برنامه مهاجرتی: شهرهای کوچک کانادا انتخاب مهاجران برای دریافت اقامت دائم

برنامه مهاجرتی: شهرهای کوچک کانادا انتخاب مهاجران برای دریافت اقامت دائم

برنامه مهاجرتی: شهرهای کوچک کانادا انتخاب مهاجران برای دریافت اقامت دائم

مارک میلر، وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، اعلام کرده است که شهر‌های کوچک و جوامع فرانسوی زبان می‌توانند نیرو‌های کار خارجی را که انتخاب شده‌اند، به‌عنوان یک آزمایش برای دریافت اقامت دائم، معرفی کنند. او اعلام کرده که این برنامه قرار است تمدید شود و برنامه‌های آزمایشی جدیدی در جوامع روستایی و فرانسوی زبان راه‌اندازی شود. این جوامع قادر خواهند بود نظر خود را در مورد اینکه چه کسانی باید اقامت دائم بگیرند و در آن‌جا مستقر شوند، بیان کنند.

آقای میلر اعلام کرده است که این پروژه آزمایشی جدید در پاییز آغاز خواهد شد تا به کاهش نیازهای مهم شغلی در جوامع روستایی کمک کند. این برنامه همچنین به افزایش تعداد مهاجران جدید فرانسوی زبان که در جوامعی که اقلیت فرانسوی زبان هستند، ساکن می‌شوند، تمرکز خواهد کرد.

بیش از ۵۱۰۰ تازه وارد از طریق برنامه آزمایشی مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی، که برای کمک به جوامع در رفع نیازهای کاری محلی طراحی شده است، اقامت دائم دریافت کرده‌اند. بیشتر این مهاجران، در جوامعی که برای اقامت دائم به آن‌ها توصیه شده بود، ساکن شده‌اند. وی ادامه داد: این افراد نه تنها در جوامع توصیه شده زندگی می‌کنند، بلکه به این مناطق علاقه‌مند شده و قصد دارند در رشد و توسعه آن‌ها نیز مشارکت کنند.

بنابراین، شهرهای کوچک دیگر هم می‌توانند در این برنامه آزمایشی شرکت کنند. چرا که در طی 18 ماه آینده، قرار است این برنامه به یکی از برنامه‌های دائمی مهاجرت به کانادا تبدیل شود.

مناطق شمالی و دورافتاده کانادا با کمبود جمعیت مواجه هستند و سن جمعیت آنها در حال افزایش است. جذب نیروهای کار ماهر خارجی برای این مناطق اهمیت بسیاری دارد. شرکت در این برنامه، علاوه بر رفع چالش‌های مناطق شمالی، مسیری برای کسب اقامت دائم و دریافت شهروندی برای افراد ماهری که می‌خواهند به مدت طولانی در شهرهای کوچک زندگی کنند، فراهم می‌آورد.

تازه‌واردانی که در یکی از این شهرهای کوچک کار پیدا می‌کنند، در صورت وجود شرایط لازم، می‌توانند توسط این شهرها برای دریافت اقامت دائم معرفی شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *