تغییر در قانون درخواست‌های مجوز تحصیلی در آنتاریو

تغییر در قانون درخواست‌های مجوز تحصیلی در آنتاریو

تغییر در قانون درخواست‌های مجوز تحصیلی در آنتاریو

در این مقاله، قانون جدید آنتاریو در مورد درخواست‌های مجوز تحصیلی مورد کاوش قرار خواهد گرفت. این طرح، یک سقف جدید را برای مجوزهای تحصیلی در استان آنتاریو در کانادا تعیین کرده است، که تقریباً تمام درخواست‌های مجوز تحصیل به کالج‌ها و دانشگاه‌های دولتی اختصاص می‌یابد. این مسئله از اهمیت بسیاری برخوردار است.

استان آنتاریو که میزبان نیمی از دانشجویان بین‌المللی در کانادا می‌باشد، با اعلام سقف جدید برای مجوزهای تحصیلی، بیش از ۲۳۵،۰۰۰ درخواست مجوز تحصیل را برای سال ۲۰۲۴ به خود اختصاص داده است.

این مقاله درباره قانون جدید آنتاریو برای درخواست‌های مجوز تحصیلی نشان میدهد که ۹۶ درصد از این درخواست‌ها به کالج‌ها و دانشگاه‌های دولتی آنتاریو تخصصی می‌شود، در حالی که فقط ۴ درصد به موسسات آموزش زبان و دانشگاه‌های خصوصی اختصاص دارد. این تقسیم منابع از طرف دولت استانی به این موسسات آموزشی با هدف کمک به رشد و پیشرفت سیستم آموزشی و اقتصادی صورت می‌گیرد.

واکنش ذینفعان نیز ذکر شده است کهنشانگر این است که  دولت آنتاریو در این مسئله پشتیبانی قوی دارد و این اقدامات در راستای حمایت از اهداف اقتصادی و آموزشی منطقه است. وزیر کالج‌ها و دانشگاه‌های آنتاریو، جیل دانلوپ، اعلام کرده است که هدف آن‌ها از جذب بهترین و باهوش‌ترین دانشجویان بین‌المللی به آنتاریو برای تحصیل در مناطق حیاتی اقتصادی، حفظ یکپارچگی سیستم آموزش عالی استان است. او بیان کرد که همکاری با موسسات تحصیلات تکمیلی برای ارائه برنامه‌های آموزشی مناسب بازار کار از اهمیت بالایی برخوردار است.

رویکرد آنتاریو نسبت به سایر استان‌های میزبان دانشجویان بین‌المللی در کانادا، به ویژه بریتیش کلمبیا، کاملاً متفاوت است، زیرا بریتیش کلمبیا تمایل دارد مجوزهای تحصیلی را به طور متناسبی بین موسسات دولتی و خصوصی تقسیم کند.

پاسخ اولیه از طرف ذینفعان نیز مطرح شده است. استیو اورسینی، رییس و مدیر عامل شورای دانشگاه‌های آنتاریو، اعلام کرد که دانشگاه‌های آنتاریو حمایت می‌کنند از تصمیم دولت استانی برای حفظ درخواست‌های بین‌المللی دانشجویان کارشناسی. او تایید کرد که دانشگاه‌ها از طریق برنامه‌های تحصیلات تکمیلی تلاش می‌کنند تا نیازهای بازار کار منطقه را برآورده سازند.

مارکا ایوانز، رییس کالج‌های آنتاریو، خوشحال است که 80 درصد از درخواست‌های مجوز تحصیلی بین‌المللی به کالج‌های دولتی اختصاص داده شده است. او تأکید می‌کند که این کالج‌ها توانایی تأمین تخصص و استعداد در حوزه‌های کلیدی اقتصادی را دارند.

اما مارکا ایوانز همچنین ابراز می‌کند که متأسفانه در این تغییر ناگهانی، اقدامات بیشتری برای کمک به بخش کالج‌های دولتی انجام نشده است. او به کاهش‌های بودجه دولت فدرال برای درخواست‌های مجوز تحصیلی بدون مشورت یا دوره تعدیل اشاره می‌کند و معتقد است که این موضوع ممکن است منجر به فروپاشی بخشی از سیستم آموزشی دولتی شود.

گونزالو پرالتا، مدیر اجرایی انجمن زبان‌های کانادا، نیز نگرانی خود را از تصمیمات دولت‌های فدرال و استانی بیان می‌کند و می‌گوید که تخصیص 2 درصد از درخواست‌های مجوز تحصیلی برای آموزش زبان غیرمنطقی است.

در پایان، اظهارات پرالتا نشان می‌دهد که اعضای این بخش از اکوسیستم آموزشی از تصمیمات جدید دولت ناامید هستند و به دنبال تعدیل‌هایی هستند که به آن‌ها امکان ارائه برنامه‌های با کیفیت و مورد نیاز برای بازار کار را فراهم کند و از حقوق خود برای کار استفاده کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *