سه استان کانادا، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و جزیره پرنس ادوارد، این هفته دعوتنامه‌های مهاجرتی را ارسال کردند

سه استان کانادا، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و جزیره پرنس ادوارد، این هفته دعوتنامه‌های مهاجرتی را ارسال کردند

سه استان کانادا، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و جزیره پرنس ادوارد، این هفته دعوتنامه‌های مهاجرتی را ارسال کردند

گزارش Cicnews اعلام کرده که سه استان بریتیش کلمبیا، آلبرتا و جزیره پرنس ادوارد، از طریق برنامه‌های استانی خود (PNPs) به افرادی که دارای مهارت‌هایی خاص هستند، دعوتنامه درخواست (ITAs) صادر کرده‌اند.

برنامه‌های استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP) و آلبرتا، دو برنامه بزرگ در کانادا هستند که افراد با مهارت‌های مختلف را به کانادا جذب می‌کنند.

این برنامه‌ها فرصت‌های مهاجرت به کانادا را برای کارآفرینان با تجربه، نیروهای کار با مهارت‌های مورد نیاز، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی و دیگر مهاجران فراهم می‌کنند، ساختاری که به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا در استان مربوطه مستقر شوند و به اقتصاد و جوامع محلی کمک کنند.

به زبان ساده‌تر، این سه استان به دنبال جذب افرادی با مهارت‌های خاص هستند و از طریق برنامه‌های استانی خود به آن‌ها فرصت مهاجرت به کانادا را می‌دهند.

در هفته گذشته، برای مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا (BC)، فرصت‌های جدیدی برای افراد مهارت‌دار و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی با مهارت‌هایی که در بازار کار این استان مورد نیاز است، فراهم شده است.

برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP) در سال ۲۰۲۴، برای جذب حداقل ۲۰۰ نفر در پنج حوزه شغلی مختلف طراحی شده است. این حوزه‌های شغلی عبارتند از:

۱. مراقبت از کودکان با حداقل امتیاز ۶۰
۲. ساخت و ساز با حداقل امتیاز ۷۵
۳. مراقبت‌های بهداشتی با حداقل امتیاز ۶۰
۴. فناوری (Tech) با حداقل امتیاز ۱۰۸
۵. مراقبت‌های دامپزشکی با حداقل امتیاز ۶۰

اگر شما تخصص خود را در یکی از این حوزه‌ها دارید و امتیاز مورد نیاز را کسب کرده‌اید، می‌توانید برای مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا اقدام کنید.

در تاریخ ۶ فوریه، برنامه مهاجرتی آلبرتا (AAIP) به ۴۴ نفر با تجربه کاری در حوزه مراقبت‌های بهداشتی، که دعوت نامه شغلی از یک کارفرمای مستقر در آلبرتا دریافت کرده بودند، ابراز علاقه فرستاد. این ابراز علاقه معادل دعوتنامه در سیستم اکسپرس اینتری است.

برای دریافت این ابراز علاقه، متقاضیان باید سابقه کار مرتبط در استان آلبرتا داشته و پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای این استان دریافت کرده باشند. حداقل امتیاز لازم برای دریافت این ابراز علاقه (EOI) ۳۰۱ بود.

در مورد جزیره پرنس ادوارد، برنامه مهاجرتی آن (PEI PNP) به ۱۲۱ نفر که در این استان مشغول به کار بوده و حداقل امتیاز ۶۵ را کسب کرده بودند، ابراز علاقه (EOI) فرستاده شد. این ابراز علاقه‌ها برای نیروی کار و متقاضیان اکسپرس اینتری صادر شده است.

در ۱۲ ماه گذشته، جمعاً ۲۳۱۷ نفر از این استان ابراز علاقه فرستاده‌اند، که ۲۲۵۳ نفر از آن‌ها برای نیروی کار و متقاضیان اکسپرس اینتری و ۵۴ نفر برای کارآفرینان با مجوز کار موقت بوده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *