محدودیت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی به تصویب رسید

محدودیت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی به تصویب رسید

محدودیت تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی به تصویب رسید

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است که محدودیت دو ساله‌ای برای تعداد دانشجویان بین‌المللی با ویزای تحصیلی در نظر گرفته شده است. این تصمیم شوکه‌کننده از سوی IRCC (اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا) اعلام شده و نشان‌دهنده کاهش 35 درصدی سقف پذیرش دانشجویان بین‌المللی به حدود 360 هزار استادی پرمیت تایید شده در سال 2024 است.

همچنین، IRCC برای هر استان و منطقه سهمی از این تعداد را مشخص کرده و وزیر مهاجرت، مارک میلر، اعلام کرده است که این سقف‌ها بر اساس جمعیت وزن‌دهی می‌شوند. در استان‌هایی که جمعیت دانشجویان بین‌المللی بیشترین رشد ناپایدار را داشته‌اند، کاهش چشمگیری در این سقف‌ها اعمال خواهد شد.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا، می‌توانید با وکیل مهاجرت به کانادا، هدیه تاجیک تماس بگیرید که در کنار شما خواهد بود.

آیا این تغییرات برای دانشجویانی که در حال حاضر مجوز تحصیل دارند اعمال می‌شود؟ این محدودیت‌ها بر دارندگان مجوز تحصیل فعلی یا تمدید مجوز تحصیلی تأثیری نخواهد داشت و شامل دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نمی‌شود. از 22 ژانویه 2024 به بعد، هر درخواست مجوز تحصیلی که به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال می‌شود، به گواهی نامه از یک استان یا منطقه نیز نیاز خواهد داشت. انتظار می‌رود که استان‌ها و مناطق این گواهی‌نامه‌ها را تا 31 مارس 2024 صادر کنند. این محدودیت در سال 2025 نیز مورد ارزیابی مجدد اداره مهاجرت قرار خواهد گرفت.

اداره مهاجرت کانادا تغییراتی در معیارهای واجد شرایط بودن برای مجوزهای کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) اعلام کرده است. از سپتامبر 2024، دانشجویان بین المللی که یک برنامه تحصیلی را آغاز می‌کنند و این برنامه جزء ترتیبات صدور مجوز برنامه درسی است، دیگر واجد شرایط PGWP نخواهند بود. همچنین، دانشجویان بین‌المللی که از برنامه‌های کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند برای مجوز کار ۳ ساله درخواست دهند.

این تغییرات از معیارهای فعلی که بر اساس مدت زمان تحصیل دانشجویان PGWP تعیین می‌شود، متفاوت است. معیار جدید به دانشجویان اجازه می‌دهد تا به مدت ۳ سال پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا کار کنند. این اقدام به دانشجویان کمک می‌کند تا تجربه کاری بیشتری کسب کرده و امکان انتقال به اقامت دائم را افزایش دهند. این تغییرات به ویژه برای دانشجویان کارشناسی ارشد، که در مدت زمان واجد شرایط بودن PGWP محدود شده بودند، اهمیت دارد.

محدودیت‌های اجازه کار باز (Open Work Permit) برای همسران دانشجویان بین‌المللی اعلام شده است. مطابق این اعلام، از سپتامبر 2024، فقط همسران دانشجویان بین‌المللی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا قادر به درخواست مجوز کار باز خواهند بود. همسران دانشجویان در مقاطع دیگر، از جمله برنامه‌های کارشناسی و کالج، دیگر واجد شرایط دریافت Open Work Permit نخواهند بود.

در موسسه مهاجرتی پارمیدا، تمام خدمات و سرویس‌های مربوط به ویزا، اقامت، سیتیزن شیپ، پناهندگی و دادگاه‌های تجدیدنظر به صورت حرفه‌ای ارائه می‌شود. این موسسه دارای مجوز رسمی از شورای سیاست‌گذاری و نظارت بر مشاورین مهاجرت کانادا است.

وکیل رسمی مهاجرت، خانوم هدیه تاجیک از انجمن وکلای رسمی کانادا و سابقه تجربه و پرونده‌های موفق در دادگاه‌های مهاجرتی، شما را در تمام مراحل مهاجرت به کانادا همراهی می‌کند.

در کل مسیر مهاجرت، از ابتدا تا پس از ورود به کانادا، موسسه مهاجرتی پارمیدا به شما همراهی می‌کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *