ممنوعیت خرید خانه توسط خریداران خارجی تا سال 2027 تمدید شد: تصمیم دولت فدرال

ممنوعیت خرید خانه توسط خریداران خارجی تا سال 2027 تمدید شد: تصمیم دولت فدرال

ممنوعیت خرید خانه توسط خریداران خارجی تا سال 2027 تمدید شد: تصمیم دولت فدرال

وزیر دارایی فدرال اعلام کرد که خرید املاک مسکونی در کانادا توسط اتباع و شرکت‌های خارجی برای دو سال دیگر ممنوع خواهد بود. این اعلامیه توسط کریستیا فریلند صادر شده و ممنوعیت خرید خانه توسط افراد خارجی در کانادا تا سال 2027 تمدید می‌شود. این ممنوعیت که از سال گذشته اجرایی شده بود و قرار بود در ابتدای سال 2025 منقضی شود، به شرکت‌های تجاری خارجی و افرادی که شهروند یا مقیم دائم کانادا نیستند، اجازه خرید ملک مسکونی در کانادا را نمی‌دهد.

در این موضوع، استثناهایی وجود دارد که افرادی مانند دارندگان مجوز کار موقت، متقاضیان پناهندگی، و دانشجویان بین‌المللی با شرایط خاص می‌توانند خرید ملک مسکونی در کانادا را انجام دهند.

اگر افراد غیرکانادایی علیه این ممنوعیت عمل کنند، به جریمه تا ده هزار دلار محکوم می‌شوند و مجبورند ملک خود را بفروشند.

دولت قصد دارد از همه ابزارهای ممکن برای بهینه‌سازی بازار مسکن برای شهروندان کانادایی در سراسر کشور استفاده کند.

دولت فدرال می‌خواهد این برنامه را دو سال دیگر تمدید کند، زیرا می‌داند که مشکلات مسکن کانادا تا پایان سال 2024 حل نخواهد شد.

براساس داده‌های مرکز آمار کانادا از سال 2020، هفت درصد از خانه‌های بریتیش کلمبیا به مالکیت افراد غیرمقیم و به منظور سرمایه‌گذاری است. این درصد در استان انتاریو 5.6 درصد است. همچنین داده‌ها نشان می‌دهند که املاک سرمایه‌گذاری اغلب در قلب شهرهای ونکوور و تورنتو واقع شده‌اند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *