کانادا اصلاحاتی را در برنامه کارگران خارجی موقت اعلام می‌کند

کانادا اصلاحاتی را در برنامه کارگران خارجی موقت اعلام می‌کند

کانادا اصلاحاتی را در برنامه کارگران خارجی موقت اعلام می‌کند

وزیر مهاجرت، مارک میلر (Marc Miller)، و وزیر کار، رندی بواسونالت (Randy Boissonnault)، تغییراتی در برنامه کارگران خارجی موقت کانادا (TFWP) اعلام کردند.

در طول دوره‌ی کرونا، کانادا برای کمک به تسهیل شرایط بازار کار، مجموعه‌ای از اقدامات موقت را آغاز کرد. اما اکنون کانادا شروع به لغو این اقدامات موقت کرده است.

وزیر Boissonault گفت: “ما در حال حاضر در یک وضعیت اقتصادی متفاوت قرار داریم. با بسته شدن شکاف بین بیکاری و مشاغل خالی، بازار کار دشوارتر شده و برخی از این اقدامات دیگر مورد نیاز نیست.”

برنامه کارگران خارجی موقت کانادا (TFWP) طراحی شده است تا به پرکردن شکاف‌های بازار کار در کانادا کمک کند و مجوز کار برای اتباع خارجی صادر کند. کسب و کارهایی که در کانادا به استخدام اتباع خارجی از طریق TFWP علاقه‌مند هستند، باید درخواست خود را با یک تأییدیه تحلیل نیازهای بازار کار (LMIA) مورد بررسی قرار دهند تا نشان دهد هیچ کانادایی واجد شرایط یا مقیم دائمی برای این نقش وجود ندارد.

در طول همه‌گیری کووید-۱۹، به منظور کمک به تسهیل شرایط بازار کار، کانادا به طور موقت دوره اعتبار تأییدیه LMIA را به ۱۲ ماه افزایش داد. اما از ۱ مهٔ ۲۰۲۴، مدت اعتبار LMIA به ۶ ماه بازگشت داده خواهد شد. لطفاً توجه داشته باشید که کارفرمایانی که جزئی از برنامه آزمایشی کارفرمای شناخته شده هستند، تحت تأثیر این تغییر قرار نخواهند گرفت.

در صورت استخدام نیروهای کاری از طریق TFWP، آنها نباید بیش از ۲۰ درصد از نیروی کار یک تجارت کانادایی را تشکیل دهند. در سال ۲۰۲۲، کانادا این سقف را به طور موقت و فقط برای بخش‌های خاص به ۳۰ درصد افزایش داد. از اول مهٔ ۲۰۲۴، تنها بخش‌های ساخت‌وسازی و مراقبت‌های بهداشتی مجاز خواهند بود که تا ۳۰ درصد از نیروی کار خود را با مجوز کار TFWP و با دستمزد پایین در اختیار داشته باشند.

تغییراتی که در برنامه کارگران خارجی موقت کانادا (TFWP) اعلام شده است، بر سقف معافیت برای بخش کشاورزی و کارفرمایان فصلی تأثیری ندارد و آن به طور بدون تغییر باقی می‌ماند.

در حالی که کانادا در تلاش است تا یکپارچگی سیستم مهاجرت خود را تقویت کند و این سیستم نقشی مرکزی در اقتصاد کشور دارد، تغییرات مذکور اعلام شده است. به تازگی کانادا به دلیل افزایش سریع و ناپایدار تعداد دانشجویان بین‌المللی، محدودیت‌هایی در مجوزهای تحصیلی و تغییراتی در برنامه ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) خود را مطرح کرده است.

مارک میلر، وزیر مهاجرت، اعلام کرده است: “تعداد اقامت موقت در کانادا به طرز چشمگیری افزایش یافته و در سال ۲۰۲۳ به ۲٫۵ میلیون نفر یا ۶٫۲ درصد از جمعیت کل کانادا رسیده است. ما قصد داریم تا سه سال آینده جمعیت ساکنان موقت را به ۵ درصد کاهش دهیم. هدف ما این است که هر خانواده و ساکن جدید بتوانند به خدمات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. هدف نهایی ما ایجاد یک سیستم مهاجرتی پایدار و با مدیریت مناسب بر اساس نیازهای کشور است.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *