کانادا 1.8 میلیارد دلار برای توسعه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کند

کانادا 1.8 میلیارد دلار برای توسعه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کند

کانادا 1.8 میلیارد دلار برای توسعه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کند

دولت کانادا اعلام کرده است که یک سرمایه‌گذاری به ارزش 1.8 میلیارد دلار را برای تقویت صنعت هوش مصنوعی و ارتقاء سیستم‌های توسعه ایمن این فناوری در نظر گرفته است. این سرمایه‌گذاری شامل ایجاد زیرساخت‌های لازم در کشور نیز می‌شود.

نخست‌وزیر کانادا، جاستین ترودو، اعلام کرده است که یک بسته به ارزش 2.4 میلیارد دلار کانادا (معادل 1.8 میلیارد دلار امریکا) برای سرمایه‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی اختصاص داده شده است. این بودجه شامل 2 میلیارد دلار کانادا برای توسعه قابلیت‌های رایانشی و زیرساخت‌های فنی است که برای افزایش سرعت فعالیت محققان، استارتاپ‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه هوش مصنوعی ضروری است.

قسمت دیگر این بودجه به ارتقای استفاده از هوش مصنوعی در صنایعی مانند کشاورزی و بهداشت اختصاص خواهد یافت. این سرمایه‌گذاری به شهروندان کانادا، به‌ویژه جوانان، کمک می‌کند تا از ظرفیت هوش مصنوعی به‌صورت کامل بهره‌مند شوند، به مشاغل با درآمد بالا دست یابند و درعین‌حال به بهره‌وری خود افزوده و به رشد اقتصادی کشورشان کمک کنند.

کانادا 1.8 میلیارد دلار برای توسعه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کند

کانادا به شدت در رقابت با دیگر کشورها در زمینه هوش مصنوعی جهانی جدی‌تر می‌شود.

بنجامین برگن، رئیس شورای نوآوران کانادا، اظهار داشت که گروه او نیازمند توضیحات بیشتر درباره نحوه بهره‌مندی شرکت‌ها از توانمندی‌های رایانشی و زیرساخت‌های ارائه‌شده است. او افزود: «اگر این برنامه به شرکت‌های کانادایی منابع موردنیاز برای رقابت در بازار جهانی فراهم کند، این خبر یک گام مثبت در راستای پیشرفت است.»

نخست‌وزیر کانادا این اعلامیه را در شهر مونترآل که یکی از مراکز اصلی هوش مصنوعی در این کشور است، انجام داد. این شهر در زمینه تحقیقات پایه پیشرفت‌های چشمگیری داشته و بخشی از این پیشرفت‌ها به حضور یاشوآ بنجیو، محقق معروف هوش مصنوعی، برمی‌گردد.

بنجیو به اظهارنظرهای خود افزود که بسیاری از محققان هوش مصنوعی نگران مسیر پیشرفت این فناوری هستند. او به برنامه دولت برای ایجاد مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی استقبال کرده و اظهار کرده است که کانادا با این تصمیم در مسیر صحیح تاریخ قرار می‌گیرد.

بااین‌حال، کانادا هنوز قوانینی برای مدیریت فضای هوش مصنوعی تدوین و تصویب نکرده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *