کانادا افزایش ساعات کار برای دانشجویان بین‌المللی به 30 ساعت در هفته را تصویب می‌کند

کانادا افزایش ساعات کار برای دانشجویان بین‌المللی به 30 ساعت در هفته را تصویب می‌کند

کانادا افزایش ساعات کار برای دانشجویان بین‌المللی به 30 ساعت در هفته را تصویب می‌کند

تغییرات وزارت مهاجرت کانادا در سال 2024 برای دانشجویان بین‌المللی

اخیراً وزیر مهاجرت کانادا برنامه‌های جدیدی را برای بهبود وضعیت دانشجویان بین‌المللی در کانادا اعلام کرده است. از جمله این تغییرات، افزایش هزینه‌های زندگی از اول ژانویه 2024 و نیاز به گواهی‌نامه استانی (PAL) از یک استان یا منطقه است. اما، دانشجویان بین‌المللی که قصد ورود به کانادا دارند، اعتراض خود را نسبت به تغییرات اخیر در مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) و اجازه کار همسر نشان داده‌اند. برای آگاهی بیشتر از شرایط و موازین، می‌توانید با وکیل مهاجرت کانادا از موسسه مهاجرتی هدیه تاجیک تماس بگیرید.

تمدید اجازه کار ۳۰ ساعته برای دانشجویان بین‌المللی

وزیر مهاجرت، مارک میلر، اعلام کرد که سیاست کار تمام وقت برای دانشجویان واجد شرایط را تا پایان آوریل ۲۰۲۴ تمدید خواهند کرد. این تصمیم به دلیل نیاز دانشجویانی است که در حال حاضر مشغول به کار تمام وقت هستند و برای پوشش هزینه‌های خود نیاز به کار بیش از ۲۰ ساعت در هفته دارند. IRCC نیز به دنبال گزینه‌های جایگزین است و افزایش ساعات کار هفتگی دانشجویان بین‌المللی را تا ۳۰ ساعت در هفته در نظر گرفته است.

تمدید اجازه کار ۳۰ ساعته برای دانشجویان بین‌المللی

شان فریزر، وزیر سابق مهاجرت، خط‌مشی موقتی را معرفی کرد که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تحصیل کنند و در عین حال معیارهای خاصی را برای کار بیش از ۲۰ ساعت در هفته رعایت کنند. این معیارها به این صورت است که تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۴:

– اگر درخواست مجوز تحصیل (یا تمدید) آن تا ۷ اکتبر ۲۰۲۲ دریافت شده باشد، و
– شما دانشجوی تمام وقت در موسسات دارای DLI با مجوز تحصیل هستید و علیرغم انقضای مجوز تحصیلی، وضعیت خود را حفظ کرده و به صورت تمام وقت در کلاس‌های DLI ثبت نام کرده‌اید،
می‌توانید بیش از ۲۰ ساعت در هفته خارج از دانشگاه کار کنید.

– اگر درخواست مجوز تحصیل (یا تمدید) آن بین ۸ اکتبر ۲۰۲۲ تا ۷ دسامبر ۲۰۲۳ دریافت شده باشد، و
– شما دانشجوی تمام وقت در DLI با مجوز تحصیل هستید و علیرغم انقضای مجوز تحصیلی، وضعیت خود را حفظ کرده و به صورت تمام وقت در کلاس‌های DLI ثبت نام کرده‌اید،
می‌توانید بیش از ۲۰ ساعت در هفته خارج از دانشگاه کار کنید.

هر فردی که پس از ۷ دسامبر ۲۰۲۳ درخواست مجوز تحصیل یا تمدید آن را ارسال کرده باشد، نمی‌تواند بیش از ۲۰ ساعت کار کند.

کانادا افزایش ساعات کار برای دانشجویان بین‌المللی به 30 ساعت در هفته را تصویب می‌کند

آیا کانادا ساعات کار هفتگی برای دانشجویان بین المللی را به 30 ساعت افزایش می‌دهد؟

اصلاحات جدیدی که توسط وزیر مهاجرت، مارک میلر، اعلام شده است، تا حدودی تلخ است، اما به همه افراد، از جمله دانشجویان بین‌المللی، کمک خواهد کرد. در واقع، کانادا محدودیتی برای تعداد دانشجویان بین‌المللی در سال تعیین کرده است و با محدود کردن شرایط واجد شرایط بودن برای مجوزهای کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) و مجوزهای کار آزاد همسر (SOWP)، تعداد ساکنان موقت را کاهش می‌دهد. بنابراین، به نظر می‌رسد افزایش ساعات کار برای دانشجویان بین‌المللی از 20 به 30 ساعت، به واقعیت کمک می‌کند تا کاهش کلی تعداد مجوزهای کار پس از فارغ‌التحصیلی و مجوزهای کار آزاد همسران تا حدودی تعویض شود.

در موسسه مهاجرتی هدیه تاجیک ، تمامی خدمات و سرویس‌های مرتبط با ویزا، اقامت، سیتیزنشیپ، پناهندگی و دادگاه‌های تجدیدنظر به شیوه‌ای کاملاً حرفه‌ای ارائه می‌شود.

بزرگترین دغدغه افراد قبل از همکاری با هر دفتر و موسسه مهاجرتی، اطمینان از رسمی بودن و دارا بودن مجوز مربوطه است. ما با افتخار دارای مجوز رسمی از شورای سیاست گذاری و نظارت بر مشاورین مهاجرت کانادا هستیم.

تیم ما در parmidaimmigration به شدت کوشیده و تلاش می‌کند تا به شما اطلاعات دقیق، به‌روز و تخصصی را ارائه دهد. ما در این موسسه مهاجرتی، شرایط شما را جامعاً بررسی کرده و بر اساس آن، روش‌های مهاجرتی مناسب را به شما ارائه می‌دهیم. موسسه مهاجرتی ما از ابتدای مسیر مهاجرت شما، همراه شما خواهد بود!

وکیل رسمی مهاجرت، خانم هدیه تاجیک، کارشناس ارشد و عضو رسمی کالج مشاوران مهاجرت و شهروندی کانادا (CICC) و با سابقه و تجربه سال‌ها در زمینه پرونده‌های موفق مهاجرتی در دادگاه‌های مهاجرتی، شما را در تمام مراحل مهاجرت به کانادا همراهی می‌کند.

ما در طول مسیر مهاجرت، از سفر شما تا بعد از ورود به کانادا، با شما همراه خواهیم بود. فقط کافی است که برای مشاوره مهاجرت به کانادا  parmidaimmigration.comکلیک کنید تا کارشناسان ما در موسسه ، در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *