IRCC تصویب آزمون زبان PTE برای مهاجرت به کانادا

IRCC تصویب آزمون زبان PTE برای مهاجرت به کانادا

IRCC تصویب آزمون زبان PTE برای مهاجرت به کانادا

به گزارش پارسی کانادا از cicnews، از تاریخ 30 ژانویه 2024، آزمون اصلی انگلیسی (PTE) برای همه لاین‌های مهاجرتی، به جز جریان مستقیم دانشجویی (SDS)، قابل قبول است.

این خبر به این معنی است که نامزدهای برنامه مهاجرت استانی (PNP)، نامزدهای برنامه‌های اکسپرس اینتری (Express Entry) و افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و نیاز به آزمون زبان دارند (به جز SDS)، می‌توانند اکنون در آزمون اصلی PTE شرکت کنند.

PTE Core یک آزمون زبان برای مهاجرت به کانادا است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود. این آزمون با هدف ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی در حوزه‌های مختلف مانند صحبت کردن، نوشتن، خواندن و گوش دادن طراحی شده است و دارای مدت زمان دو ساعتی است. امتحان‌های PTE Core در بیش از ۴۰۰ مرکز آزمون در سراسر جهان برگزار می‌شود.

 

طبق اطلاعات ارائه شده توسط پیرسون، این آزمون با استفاده از سیستم‌های انسانی و هوش مصنوعی نمره‌دهی می‌شود تا به حداقل رساندن تبعیض و اشتباهات در نمره‌دهی. نتایج آزمون معمولاً ظرف دو روز اعلام می‌شود.

ساختار PTE Core به سه بخش تقسیم می‌شود:
1. صحبت کردن و نوشتن (50 دقیقه)
2. خواندن (30 دقیقه)
3. گوش دادن (30 دقیقه)

PTE Core جایگزینی برای آزمون PTE Essential است که در سال گذشته برای مهاجرت به کانادا تایید شده بود. این آزمون تاثیر مهمی بر مهاجرت داشته و جایگزینی مناسب برای برنامه‌های مختلف مهاجرتی به کانادا محسوب می‌شود.

IRCC تصویب آزمون زبان PTE برای مهاجرت به کانادا

پنج آزمون معتبر زبان برای مهاجرت و شهروندی کانادا شامل آزمون‌های زبان عمومی CELPIP و آیلتس (انگلیسی)، PTE Core (انگلیسی)، TEF کانادا و TCF کانادا (فرانسه) است. این آزمون‌ها مهارت‌های خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن را ارزیابی می‌کنند. مهاجران بر اساس برنامه‌های خود و نیازهای مهاجرتی مختلف، ممکن است بر اساس معیارهای مختلفی در این چهار مهارت نمره بگیرند.

برای مثال، متقاضیان مهاجرتی در برنامه مدیریت اکسپرس اینتری نیاز به نمره‌های مختلفی دارند. برنامه FSWP نیازمند حداقل سطح CLB 7 برای تمام مهارت‌های زبانی است، درحالی که برنامه FSTP نیازمند حداقل سطح CLB 5 برای صحبت کردن و شنیدن، و حداقل سطح 4 برای خواندن و نوشتن است. همچنین، داوطلبان CEC نیازمند حداقل سطح CLB 7 یا سطح 5 در تمام مهارت‌های زبانی می‌باشند، که بر اساس سطح مهارت شغلی خود در طبقه‌بندی ملی شغل (NOC) مشخص می‌شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *